• סוגיות מיוחדות בהצהרות הון, הנחיות, טיפים, הוראות, הסברים מפורטים, התא המשפחתי, הלוואות ומתנות ממשפחה/חברים ועוד... 
  להרצאה מוקלטת מלאה – לחץ כאן

 • הרצאה מוקלטת ומצגת מקיפה בנושא פעילות עסקית - עצמאי או חברה ?


  לצפייה – 
  לחץ כאן

 • הרצאה מוקלטת ומצגת מקיפה בנושא מיסוי הכנסות בחו"ל (Relocation),  חידושי פסיקה וחקיקה, הכללים החדשים מיום 1.1.2018

  לצפייה - לחץ כאן

 • המהפכה הגדולה במיסוי הנדל"ן ומיסוי הכנסות מהשכרה למגורים ולדירות נופש בשנה האחרונה

  לצפייה בהרצאה המוקלטת ובמצגת המקיפה – לחץ כאן

true
דף הביתמדורים מקצועייםפיצויים ממס רכוש ונזקי מלחמהפיצוי נזקי מלחמה עקב מבצע עמוד ענן

פיצוי נזקי מלחמה עקב "מבצע עמוד ענן"

28.11.2012

פיצוי נזקי מלחמה עקב "מבצע עמוד ענן"

רמי אריה, עו"ד ורו"ח

עדכון מישיבת ועדת הכספים בעניין תקנות מס רכוש וקרן הפיצויים מיום ג' 27.11.2012

בדיון שהתקיים בועדת הכספים ביום 27.11.2012, בעניין תקנות מס רכוש וקרן הפיצויים לפיצוי עסקים שנפגעו עקב המצב הביטחוני בעת מבצע עמוד ענן, נקבעו שלושה מסלולי הפיצוי כדלהלן:

· מסלול שכר – פיצוי לקבלת החזר בגין שכר ששולם לעובדים שלא הגיעו לעבודתם בתוספת של 32.5% פיצוי בגין אובדן רווח. הפיצוי יינתן לכל עובד שנעדר מעבודתו בטווח של 0-7 ק"מ מרצועת עזה. בטווח של 7-40 ק"מ מרצועת עזה לרבות מעבר לטווח זה, בגין עובד שנעדר ממקום עבודתו מפני שהשגיח על ילדיו קטנים, מתחת לגיל 14 (הפיצוי מתייחס רק לאחד מההורים). ככלל, תשלום זה מהווה שכר עבודה בסיסי ומלוא הזכויות הסוציאליות עבור הימים בהם נעדרו העובדים מעבודתם.

· מסלול מחזורים – פיצוי לקבלת החזר בגין ירידה במחזור העסקי בחודש נובמבר בשל המצב הביטחוני. הפיצוי ייקבע על פי נוסחה שעליה הסכימו הצדדים. הנוסחה תכלול השוואת המחזור העסקי בנובמבר 2012 לעומת החודש המקביל אשתקד ללא השפעות המצב הכלכלי. הפרש המחזורים יוכפל לפי החיסכון בהוצאות המשתנות הנחסכות בכל עסק בנפרד, ויוכפל במקדם כפי שנקבע בתקנות.

· מסלול הוצאות – פיצוי לאלו שיש להם הפסדים מהפעילות, יוכלו להגיש בקשת תביעה לקבלת פיצוי בגין הנזק התפעולי שנגרם לעסק בחודש נובמבר, בשל המצב הביטחוני בדרום.

בנוסף, במסגרת התקנות נקבע מנגנון מיוחד לפיצויים לבעלי אולמות שמחות וגני אירועים אשר יוצגו על ידי משרדנו, כמו לענף המלונאות – בנוסף לשלושת המסלולים שהניתנים לכל בעלי העסקים בדרום שנפגעו עקב המצב הביטחוני, יינתן פיצוי ייחודי לענפים אלה בגין "תקופת התאוששות" של 90 יום לאחר המלחמה. הפיצוי המיוחד ייקבע לפי תנאים של ביטול הזמנות ואי ביצוע הזמנות עתידיות בתקופת מבצע עמוד ענן בהתאם לקריטריונים שנקבעו בתקנות.

יצוין, כי בדיון אושרה מסגרת התקנות כאמור, אולם התקנות טרם אושרו סופית על ידי ועדת הכספים של הכנסת, בשל הקלות שנדרשו על ידי בדיון בועדת הכספים של הכנסת אשר יועילו לניזוקים, אשר יובהרו בהמשך ככל שיאושרו.

אנו ממליצים על הכנת החומר הנדרש לצורך הגשת התביעה בהקדם, ועומדים לרשות בעלי העסקים לצורך כך בכל עת לקבלת פיצוי מהיר והולם. להבהרות נוספות ולעריכת תביעת הפיצויים - ניתן ליצור קשר עם משרדנו.

הוסף למועדפים

דרוגים

דרג

תגובות גולשים

שלח תגובה
 • איתי  (05/12/2012 20:24)
  לא ברור בנוסח של הפירסום הרישמי מה לגבי עובד שנעדר ושנמצא ב 40 ק"מ (או בכלל) אבל המעביד נמצא רחוק יותר. האם המעסיק זכאי ?
 • יניב כהן - רואה חשבון  (05/12/2012 18:13)
  רצ"ב
 • כרמי גורדני יועצת מס  (05/12/2012 18:08)
  תודה על העידכון .כיצד ניתן לקבל את הטפסים בגין תביעה לפיצוי בגין עובדים שנעדרו מעבדותם ושולם מלא כמובן שעונים על הקרטריונים