• הירשמו לערוץ יוטיוב  שלנו, ותוכלו לקבל עדכונים והתראות, לצפות בין היתר בהרצאות מוקלטות, מצגות, ראיונות לתקשורת ועוד ...

  להצטרפות והרשמה  לחץ כאן

   

   

 • סוגיות מיוחדות בהצהרות הון, הנחיות, טיפים, הוראות, הסברים מפורטים, התא המשפחתי, הלוואות ומתנות ממשפחה/חברים ועוד... 
  להרצאה מוקלטת מלאה – לחץ כאן

 • הרצאה מוקלטת ומצגת מקיפה בנושא פעילות עסקית - עצמאי או חברה ?


  לצפייה – 
  לחץ כאן

 • הרצאה מוקלטת ומצגת מקיפה בנושא מיסוי הכנסות בחו"ל (Relocation),  חידושי פסיקה וחקיקה, הכללים החדשים מיום 1.1.2018

  לצפייה - לחץ כאן

 • המהפכה הגדולה במיסוי הנדל"ן ומיסוי הכנסות מהשכרה למגורים ולדירות נופש בשנה האחרונה

  לצפייה בהרצאה המוקלטת ובמצגת המקיפה – לחץ כאן

true
דף הביתמדורים מקצועייםמיסוי בינלאומיהמיסוי במדינות שונותגילוי מרצון לפני העצמת האכיפה כנגד מעלימי מס

גילוי מרצון - לפני העצמת האכיפה כנגד מעלימי מס

06.10.2013

גילוי מרצון – לפני העצמת האכיפה כנגד מעלימי מס
רמי אריה, עו"ד ורו"ח

אנו חוזרים וקוראים לבעלי חשבונות בנק בחו"ל או בעלי הכנסות לא מדווחות, להקדים ולפנות בדרך של בקשה ל- " גילוי מרצון " לרשות המיסים בישראל, לפני אישורן של שתי הצעות החוק המחמירות למלחמה בהון השחור, אשר יובאו לאישור בחודש הקרוב בכנסת ישראל. הצעות אלו יאפשרו פעולות אכיפה דרסטיות כנגד מחזיקי הון שחור, בדרך של חילוט הנכסים לרבות תפיסת חשבונות הבנקים הלא מדווחים בישראל או בחו"ל או נכסים אחרים שנרכשו בהון שחור או שלא יינתן הסבר מספק למקור מימון רכישתם.

בנוסף, בתחילת ספטמבר אימצו 20 מנהיגי הכלכלות המובילות בעולם, שכונסו בפסגת G20 בעיר סנט פטרסבורג ברוסיה, החלטות על אימוץ אסטרטגיה חדשה שתסייע לרשויות ברחבי העולם להיאבק נגד העלמות מס באמצעות מקלטי מס. התוכנית החדשה, שגובשה על ידי מזכ"ל הארגון לשיתוף פעולה ופיתוח כלכלי ( OECD ), תחייב מוסדות פיננסיים ברחבי העולם לספק באופן אוטומטי מידע על נכסים החשודים כנכסי הון שחור לרשויות מס ממדינות אחרות, לרבות למדינת ישראל החברה בארגון ה- OECD .

למרות שהוראת השעה המקלה בעניין גילוי מרצון על נכסים בחו"ל הסתיימה, עדיין פתוחה הדרך לדווח בדרך של "גילוי מרצון" על נכסים והכנסות בחו"ל ובישראל לרשות המס ולהגיע להסדרים נוחים וללא סנקציות מאיימות להלבנת ההון השחור באופן חוקי ולגיטימי, כפי שעולה מניסיוננו במקרים דומים. הקדם תרופה למכה!

הוסף למועדפים

דרוגים

דרג

תגובות גולשים

שלח תגובה
 • רמי אריה  (08/10/2013 10:00)
  ההנחייה קובעת כי ככל שלא יאושר הגילוי מרצון, לא ייעשה שימוש בחומר ובמידע שהוגשו במסגרת הבקשה לגילוי מרצון. כך שנוצרת מניעות לרשות המיסים לעשות בחומר זה כל שימוש. בברכה,,,, רמי אריה ,,,
 • רוסק-רוח  (07/10/2013 18:07)
  מה אם הם לא מסכימים לגילוי מרצון? מס הכנסה יכול לסרב ובכל זאת להכניס אותך למישור הפלילי היות ותאריך ההגשה כבר חלף. לרואי החשבון/יועצי המס אין חסינות משפטית.
הקש קוד אימות
 
לא רשומים אירועים לחודש יולי
לא רשומים אירועים לחודש אוגוסט
לא רשומים אירועים לחודש ספטמבר