• סוגיות מיוחדות בהצהרות הון, הנחיות, טיפים, הוראות, הסברים מפורטים, התא המשפחתי, הלוואות ומתנות ממשפחה/חברים ועוד... 
    להרצאה מוקלטת מלאה – לחץ כאן

  • הרצאה מוקלטת ומצגת מקיפה בנושא פעילות עסקית - עצמאי או חברה ?


    לצפייה – 
    לחץ כאן

  • הרצאה מוקלטת ומצגת מקיפה בנושא מיסוי הכנסות בחו"ל (Relocation),  חידושי פסיקה וחקיקה, הכללים החדשים מיום 1.1.2018

    לצפייה - לחץ כאן

  • המהפכה הגדולה במיסוי הנדל"ן ומיסוי הכנסות מהשכרה למגורים ולדירות נופש בשנה האחרונה

    לצפייה בהרצאה המוקלטת ובמצגת המקיפה – לחץ כאן

true
דף הביתמדורים מקצועייםניהול עסקיםמס על דיבידנדהקלות נוספות בתנאים לדיבידנד מוטב

הקלות נוספות בתנאים לדיבידנד מוטב

רמי אריה עו"ד רו"ח

 |  25.09.2017

הקלות נוספות בתנאי דיבידנד מוטב - בראייה לעתיד

רמי אריה, עו"ד ורו"ח

 

רשות המיסים פרסמה לאחרונה החלטות מיסוי חדשות נוספות, לגבי הוראות חלוקת דיבידנד מוטב בשיעור מס של 25% בלבד, בתקופת הוראת השעה עד ליום 30.9.2017, כדלקמן:

1.         חישוב שכר עתידי כאשר צפויה ירידה בהכנסות החברה (החלטת מיסוי מספר 6570/17)

חברה אשר מנהליה הינם בעלי מניות מהותיים בה, חילקה מענקים למנהלים בשנים 2015-2016 בנוסף למשכורות. החברה צופה כי תהיה ירידה בהכנסותיה, לפיכך לא תחלק בשנות המס הבאות מענקים בסכומים זהים.

החלטת המיסוי קובעת, כי ככלל יש לעמוד בתנאי ממוצע ההכנסות בכל אחת מהשנים 2017 ועד 2019. לצורך חישוב ממוצע ההכנסות לשנות המס 2015-2016, יש להכליל גם מענקים אשר שילמה החברה מחלוקת הדיבידנד למקבל ההכנסה מדיבידנד, במישרין או בעקיפין.

אולם, לאור הירידה הצפויה בהכנסות יוכלו בעלי המניות להכליל, בחישוב ממוצע ההכנסות לשנים 2017-2019, חלק מהדיבידנד אשר יחולק בכל שנה, בכדי להגדיל את ממוצע ההכנסות החסר בעקבות הירידה בסכומי המענקים.

חלק הדיבידנד המשלים את ממוצע ההכנסות, ימוסה בשיעור מס מלא לרבות מס יסף, ולא ייחשב כדיבידנד מוטב.

2.         העברת פעילות מחברה לחברה אחות   (החלטת מיסוי מספר 6213/17)

חברה א' שימשה את בעל המניות בה לקבלת הכנסות ממתן שירות לחברה ב'. בעל המניות הפסיק את פעילותו באמצעות חברה א', והחל מיום 1.1.2017 מקבל את שכר העבודה באופן ישיר כעובד בחברה ב'.

לולא הפסקת הפעילות כאמור, על הכנסותיו של בעל המניות המופקות באמצעות חברה א' היו חלות הוראות סעיף 62א לפקודת מס הכנסה.

החלטת המיסוי קובעת, כי החל מיום 1.1.2017 הכנסותיה של חברה א' הנובעות מפעילות בעל המניות עבור חברה ב', פעילות הנעשית בידי עובד עבור מעסיקו, תחשבנה כהכנסתו של בעל המניות, היות ובעל המניות בחר להפסיק את השימוש בחברה א' לטובת קבלת הכנסותיו כעובד בחברה ב'.

לצורך חישוב תנאי ממוצע ההכנסות בהוראת השעה, יראו את ההכנסות ממשכורת אותה יקבל בעל המניות מחברה ב' כהכנסות המתקבלות בעקיפין מחברה א' המחלקת את הדיבידנד.

 

 

 

הוסף למועדפים

דרוגים

דרג

תגובות גולשים

שלח תגובה
הקש קוד אימות