• הירשמו לערוץ יוטיוב  שלנו, ותוכלו לקבל עדכונים והתראות, לצפות בין היתר בהרצאות מוקלטות, מצגות, ראיונות לתקשורת ועוד ...

  להצטרפות והרשמה  לחץ כאן

   

   

 • סוגיות מיוחדות בהצהרות הון, הנחיות, טיפים, הוראות, הסברים מפורטים, התא המשפחתי, הלוואות ומתנות ממשפחה/חברים ועוד... 
  להרצאה מוקלטת מלאה – לחץ כאן

 • הרצאה מוקלטת ומצגת מקיפה בנושא פעילות עסקית - עצמאי או חברה ?


  לצפייה – 
  לחץ כאן

 • הרצאה מוקלטת ומצגת מקיפה בנושא מיסוי הכנסות בחו"ל (Relocation),  חידושי פסיקה וחקיקה, הכללים החדשים מיום 1.1.2018

  לצפייה - לחץ כאן

 • המהפכה הגדולה במיסוי הנדל"ן ומיסוי הכנסות מהשכרה למגורים ולדירות נופש בשנה האחרונה

  לצפייה בהרצאה המוקלטת ובמצגת המקיפה – לחץ כאן

true

אין החזר מס בולים בקלות

08.03.2006
בהמשך לפרסומים על החזרי מס בולים, פורסמה ביום 8.3.2006 הבהרת רשות המיסים בישראל לעניין החזר מס בולים, לפיה היא מבהירה כי אין שינוי בעמדתה בסוגיית הערך הקובע לצורך חישוב מס בולים.

היות ובית המשפט העליון פסק בזמנו כי אין לגבות מס בולים על מרכיב המע"מ בתמורה וכי הערך הנקוב הוא הערך המהווה של ההסכם והיות ובעתירה לדיון נוסף טענה המדינה כי ההלכה שנפסקה בבית המשפט העליון, יש לה השפעה של ממש על גביית המסים במדינה וכי יש קושי אמיתי ביישום ההלכה, בנושא חוק שאמור להיות פשוט מאוד ליישום.
טענות אלה, היוו את הבסיס לקבלת בקשת המדינה לדיון נוסף.

מאחר וחוק מס בולים בוטל, מצא בית המשפט העליון לאחרונה כי אין עוד צורך בדיון נוסף, שמטבעו עוסק בעתיד. יחד עם זאת וכדי להותיר בידי המדינה את האפשרות לדון בנושא לגופו של עניין, קבע בית המשפט בהחלטתו כי בתי המשפט השונים, כולל בית המשפט העליון בעצמו, יראה את עצמו משוחרר לדון במצב המשפטי לאשורו.

פרקליטות המדינה ורשות המיסים סבורות שדברים אלה נועדו לקבוע כי בתי המשפט אינם מחויבים לפעול לפי ההלכה הנובעת מפסיקת בית המשפט העליון ולפיכך תוסיף המדינה ותעמוד על דעתה בשני נושאים עקרוניים אלה.
!
מכאן כי כל תביעה להחזר מס בולים תידון מחדש בבתי המשפט. ברוב המקרים לא תהיה הצדקה לדיון כזה. שכן, החזר מס הבולים בדרך כלל הינו מועט (לפי 0.4% מסכום המע"מ ששולם בלבד).
!
עם זאת, מוצע לחברות וארגונים ששילמו מס בולים גבוה בשל רכישת כלי רכב, רכישת מקרקעין ונכסים אחרים וכיוצא באלו - לעמוד על זכותם שבדין לקבל החזרי מס בולים, גם בדרך של תביעה משפטית שתתבסס על פסק הדין בעליון שכבר קבע מסמרות לעניין זה.
!
רמי אריה עו"ד רו"ח
הוסף למועדפים

דרוגים

דרג

תגובות גולשים

שלח תגובה
 • שמואל  (10/03/2006 18:51)
  קניתי רכב ב 116.500 ש"ח כולל מע"מ ושילמתי מס בולים 0.4% = 466 המס על המעמ רק 66 ש"ח אתה חושב שהציבור ירוץ לקבל את זה בחזרה ? רוב הרכבים בין 100 אלף ל 200 אלף אני לא רץ לקבל החזר
 • giltal@zahav.net.il  (10/03/2006 16:04)
  בכתבת רדיו ששודרה בגלי צהל נאמר כי יש לשלוח מכתב לרשות המיסים המפרט דרישה להחזר מס בולים על משנתא בגין ההפרש בין הסכום המקורי לסכום ההחזר.אודה לקבלת מידע לגבי הנ"ל אם רלוונטי לגבי משכנתא שנלקחה ב2001
 • אביגיל טויזר  (09/03/2006 10:15)
  חבל שאין איזכור של פסק הדין ותמצית תוכנו, אודה על קבלת התייחסות לשאלת החזר בגין ביול ביתר של הסכם משכנתא - האם לפי שיעור ההחזר או לפי סכום ההלוואה המקורי( ההסכם נחתם לפני פחות משנתיים)?
הקש קוד אימות
 
לא רשומים אירועים לחודש דצמבר
לא רשומים אירועים לחודש ינואר
לא רשומים אירועים לחודש פברואר