• הירשמו לערוץ יוטיוב  שלנו, ותוכלו לקבל עדכונים והתראות, לצפות בין היתר בהרצאות מוקלטות, מצגות, ראיונות לתקשורת ועוד ...

    להצטרפות והרשמה  לחץ כאן

     

     

  • סוגיות מיוחדות בהצהרות הון, הנחיות, טיפים, הוראות, הסברים מפורטים, התא המשפחתי, הלוואות ומתנות ממשפחה/חברים ועוד... 
    להרצאה מוקלטת מלאה – לחץ כאן

  • הרצאה מוקלטת ומצגת מקיפה בנושא פעילות עסקית - עצמאי או חברה ?


    לצפייה – 
    לחץ כאן

  • הרצאה מוקלטת ומצגת מקיפה בנושא מיסוי הכנסות בחו"ל (Relocation),  חידושי פסיקה וחקיקה, הכללים החדשים מיום 1.1.2018

    לצפייה - לחץ כאן

  • המהפכה הגדולה במיסוי הנדל"ן ומיסוי הכנסות מהשכרה למגורים ולדירות נופש בשנה האחרונה

    לצפייה בהרצאה המוקלטת ובמצגת המקיפה – לחץ כאן

true

עידוד בניית דירות להשכרה (2007)

05.04.2007

עידוד בניית דירות להשכרה

רביב רוזנברג, רו"ח (מוסמך במשפטים)

ליזמי נדל"ן כדאי לשקול לבנות בניינים להשכרה, שיזכו אותם בהטבות מיסוי משמעותיות לפי החוק החדש שנכנס לתוקף ביום 28 במרץ 2007.

מטרת החוק לעידוד בניית דירות להשכרה, התשס"ז – 2007 (להלן – "החוק") הינה לעודד בניית דירות להשכרה לטווח ארוך.

החוק מאפשר קבלת הטבות מס (בכפוף להתניות שחלקן יפורט בהמשך) כדלקמן :

1. הטבות המס

1.1 פטור מלא ממס שבח בעת המכירה.

1.2 פחת מואץ (עד 20% לשנה).

2. התנאים לקבלת הטבות המס לבנייה להשכרה

בניין להשכרה הוא בניין אשר :

2.1 מבנה של קבע.

2.2 התוכנית החלה עליו מייעדת אותו למגורים.

2.3 יש בו לפחות שש עשרה דירות בארבע קומות לפחות, שהשטח הממוצע שלהן אינו עולה על 100 מ"ר.

2.4 בנייתו הסתיימה אחרי 31 בדצמבר 2006.

2.5 לפחות 70% מהדירות מושכרות למגורים ובשאר הדירות לא נעשה שימוש שאינו השכרה כאמור.

2.6 החברה שמחזיקה בבניין תהיה חברה תושבת ישראל והיא אינה "חברה שקופה" או "חברת בית", כהגדרתם בפקודת מס הכנסה.

2.7 הבניין היה בניין להשכרה, בידי החברה המוכרת, במשך עשר שנים רצופות לפחות.

2.8 הרוכשת מתחייבת (כולל מתן ערבויות מתאימות) שהבניין ימשיך ויהיה בניין להשכרה, בידיה, למשך תקופה נוספת כך שהסך הכל שהבניין ישמש להשכרה (בידי המוכר והרוכש יחד) יהיה לתקופה של 25 שנים רצופות.

2.9 החברה, בעלת הבניין להשכרה, תהא אחראית לניהולו ואחזקתו התקינה של הרכוש המשותף של הבניין להשכרה.

הוסף למועדפים

דרוגים

דרג

תגובות גולשים

שלח תגובה
  • לוי  (15/01/2008 14:43)
    האם השכרת דירות למגורים כאשר קומה תחתונה מיועדת למסחר עדין נסנסת למשגרת החוק לעידוד בניה להשכרה 2007
  • alonme  (12/04/2007 09:28)
    מה שלומך ? אלעזר
  • גיל  (11/04/2007 10:45)
    חברת בית לפי סעיף 64, איננה אוטומטית, לכן גם בניין 1 ויותר, לא מוגדר כחב בית אלא עפי בקשה, ותנאים המופיעים בסעיף
  • moshekr  (06/04/2007 11:05)
    שאלות 1.חברה שאיננה חברת ביתהרי כל חברה שיש לה רק בנין להשכרה היא חברת בית המשמעות פסילת יזמים בעלי בניןמ אחד 2.מה קורה עם מי שהתחיל לבנות לפי אישור ישן
  • alexis  (06/04/2007 09:52)
    לא מדויק. הפטור ממס שבח אינו מוחלט אלא חלקי.
הקש קוד אימות
 
לא רשומים אירועים לחודש אוקטובר
לא רשומים אירועים לחודש נובמבר
לא רשומים אירועים לחודש דצמבר