• הירשמו לערוץ יוטיוב  שלנו, ותוכלו לקבל עדכונים והתראות, לצפות בין היתר בהרצאות מוקלטות, מצגות, ראיונות לתקשורת ועוד ...

  להצטרפות והרשמה  לחץ כאן

   

   

 • סוגיות מיוחדות בהצהרות הון, הנחיות, טיפים, הוראות, הסברים מפורטים, התא המשפחתי, הלוואות ומתנות ממשפחה/חברים ועוד... 
  להרצאה מוקלטת מלאה – לחץ כאן

 • הרצאה מוקלטת ומצגת מקיפה בנושא פעילות עסקית - עצמאי או חברה ?


  לצפייה – 
  לחץ כאן

 • הרצאה מוקלטת ומצגת מקיפה בנושא מיסוי הכנסות בחו"ל (Relocation),  חידושי פסיקה וחקיקה, הכללים החדשים מיום 1.1.2018

  לצפייה - לחץ כאן

 • המהפכה הגדולה במיסוי הנדל"ן ומיסוי הכנסות מהשכרה למגורים ולדירות נופש בשנה האחרונה

  לצפייה בהרצאה המוקלטת ובמצגת המקיפה – לחץ כאן

true
דף הביתמדורים מקצועייםניהול עסקיםמס על דיבידנדחידוש מבצע דיבידנד מוטב מ רווחים כלואים 2019

חידוש מבצע "דיבידנד מוטב" מ-"רווחים כלואים" 2019

רמי אריה, עו"ד רו"ח

 |  15.05.2019

חידוש מבצע "דיבידנד מוטב" מ-"רווחים כלואים" 2019

רמי אריה, עו"ד רו"ח

 

בעלי חברות שימו לב, כי רשות המיסים מתכננת לקבוע שוב הוראת שעה לחלוקת דיבידנדים בשיעור מס מוטב, על מנת לעודד בעלי מניות לחלק רווחים כלואים בחברה, תוך תשלום מס מופחת, כפי שהיה בשנת 2012 ולאחרונה בשנת 2017.

כך לפי הפרסום באתר גלובס ביום 14.5.2019 , לפיו: רשות המסים שוקלת להציע לשר האוצר אשר יתמנה, רעיונות שונים ומגוונים להגדלת גביית המס, כגון הטלת מע"מ על פירות וירקות, ביטול הפטור ממע"מ באילת, העלאת אחוז המע"מ, ובין היתר גם מבצע חדש לתשלום מס מופחת על "רווחים כלואים".

כיום, על מנת לשמר את הרווחים לאחר תשלום מס חברות (23%), ולהימנע מתשלום מס דיבידנדים בשיעור של 33% (כולל מס יסף), מעדיפים בעלי השליטה בחברות להימנע מחלוקת דיבידנדים מרווחי החברה ולהותיר רווחים אלו בחברה.

סעיף 77 לפקודת מס הכנסה, מאפשר אומנם לרשות המסים לחייב חברות אשר בהן רווחים כלואים לחלק דיבידנדים, אך רק במגבלות מסוימות, גם זו, רק לאחר חמש שנים משנת המס שבה הם נצברו.

על רקע הגירעון בתקציב המדינה ואי עמידה ביעדי הגבייה, נערך בשנת 2012 מבצע לעידוד חלוקת רווחים כלואים, מבצע דומה נערך גם לאחרונה בשנת 2017 בהצלחה רבה. במסגרתו שולמו לקופות המדינה סכומי מס נכבדים של מיליארדי ₪.

כעת נראה, כי רשות המסים מעוניינת להחזיר את ה-"מבצע", כבר בשנת 2019, ולתמרץ שוב את החברות לחלק את "הרווחים הכלואים". כך תגדיל הרשות את קופת המדינה מגביית המס, ותגרום להזרמת כספים לפעילות הכלכלית של המשק.

אולם, ליד שיעור המס המוטב צפוי גם מקל בדמות החמרה של התנאים הכופים חלוקת רווחים כלואים, כך שיהיה קל יותר לרשות המיסים לכפות על חברות חלוקת רווחים שאין בהם שימוש עסקי ממשי, ככל שאותן חברות לא ינצלו את המבצע החדש.

 

הוסף למועדפים
הקש קוד אימות
 
לא רשומים אירועים לחודש מאי
לא רשומים אירועים לחודש יוני
לא רשומים אירועים לחודש יולי