• הירשמו לערוץ יוטיוב  שלנו, ותוכלו לקבל עדכונים והתראות, לצפות בין היתר בהרצאות מוקלטות, מצגות, ראיונות לתקשורת ועוד ...

  להצטרפות והרשמה  לחץ כאן

   

   

 • סוגיות מיוחדות בהצהרות הון, הנחיות, טיפים, הוראות, הסברים מפורטים, התא המשפחתי, הלוואות ומתנות ממשפחה/חברים ועוד... 
  להרצאה מוקלטת מלאה – לחץ כאן

 • הרצאה מוקלטת ומצגת מקיפה בנושא פעילות עסקית - עצמאי או חברה ?


  לצפייה – 
  לחץ כאן

 • הרצאה מוקלטת ומצגת מקיפה בנושא מיסוי הכנסות בחו"ל (Relocation),  חידושי פסיקה וחקיקה, הכללים החדשים מיום 1.1.2018

  לצפייה - לחץ כאן

 • המהפכה הגדולה במיסוי הנדל"ן ומיסוי הכנסות מהשכרה למגורים ולדירות נופש בשנה האחרונה

  לצפייה בהרצאה המוקלטת ובמצגת המקיפה – לחץ כאן

true
דף הביתמדורים מקצועייםמיסוי פלילימס הכנסה בהיבט הפליליהצלחה בסגירת תיק בחשד לחשבוניות פיקטיביות

הצלחה בסגירת תיק בחשד לחשבוניות פיקטיביות

רמי אריה, עו"ד רו"ח

 |  07.06.2023

הצלחה בסגירת תיק בחשד לחשבוניות פיקטיביות

רמי אריה, עו"ד רו"ח

 

קיומן של חקירות מהווה אינדיקציה שלילית מהותית בהתייחסות פקידי השומה ומנהלי מע"מ לאישורים ולשומות של נישומים/עוסקים, זאת למרות שחקירה עקב חשד לעברות מס, כגון: הוצאת חשבוניות פיקטיביות, לא מביאה בהכרח לכתב אישום ולהליכים משפטיים כנגד הנחקר, ככל שהפרקליטות מקבלת את הטענות שניתנו בשימוע לפני הגשת כתב אישום על ידי עורך הדין של החשוד, כי החשד אינו מבוסס, אף אם רשות המיסים ופקיד שומה חקירות אינו מסכים לכך וכמובן כל עוד אין פסק דין סופי ומרשיע בעניינו של הנחקר.

כך לאחרונה הצליחה עו"ד שרון פישמן ממשרדנו, לשכנע את הפרקליטות במהלך השימוע, כי אין מקום להגיש כתב אישום כנגד חשוד בהפצת חשבוניות פיקטיביות, היות ולא היה בסיס לחשד זה.

ההישג הוא גדול במיוחד לאור העובדה שמחלקת החקירות ברשות המיסים קבעה כי לפי העדויות והראיות שנאספו בעת החקירה יש מקום להגיש כתב אישום כנגד הנחקר ולפתוח נגדו בהליכי משפט פליליים, מה שהיה עלול להשליך על חבויות המס שלו גם במישור האזרחי.

עד כדי כך מחלקת החקירות הייתה משוכנעת בכך, שהיא אף לא הסכימה לבקשה שהגיש הנחקר באמצעות עו"ד שרון פישמן כי הוא ישלם כופר חלף מתן המלצה להגשת כתב אישום נגדו ובלבד שהוא לא יעמוד בעינויי הדין של הליכים משפטיים פליליים.

זאת ללמדנו, כי עצם קיומן של חקירות כנגד עוסקים ונישומים אינו מהווה עילה לנקיטת סנקציות כנגדם כל עוד לא ניתן לגבי הנחקר פסק דין סופי.כך לעניין אי מתן אישור ניכוי במקור, לעניין אי מתן אישור להקצאת מספר חשבונית מס, לעניין אי אישור פתיחת תיק במע"מ ו/או במס הכנסה ולעניין קביעת שומות עם חבויות מס המבוססות על החקירות שנעשו בטרם החליטה הפרקליטות על העמדה לדין ואף לפני שניתן פסק דין סופי בעניינו של הנישום/עוסק.

 

 

 

 

הוסף למועדפים
הקש קוד אימות
 
לא רשומים אירועים לחודש מאי
לא רשומים אירועים לחודש יוני
לא רשומים אירועים לחודש יולי