• הירשמו לערוץ יוטיוב  שלנו, ותוכלו לקבל עדכונים והתראות, לצפות בין היתר בהרצאות מוקלטות, מצגות, ראיונות לתקשורת ועוד ...

  להצטרפות והרשמה  לחץ כאן

   

   

 • סוגיות מיוחדות בהצהרות הון, הנחיות, טיפים, הוראות, הסברים מפורטים, התא המשפחתי, הלוואות ומתנות ממשפחה/חברים ועוד... 
  להרצאה מוקלטת מלאה – לחץ כאן

 • הרצאה מוקלטת ומצגת מקיפה בנושא פעילות עסקית - עצמאי או חברה ?


  לצפייה – 
  לחץ כאן

 • הרצאה מוקלטת ומצגת מקיפה בנושא מיסוי הכנסות בחו"ל (Relocation),  חידושי פסיקה וחקיקה, הכללים החדשים מיום 1.1.2018

  לצפייה - לחץ כאן

 • המהפכה הגדולה במיסוי הנדל"ן ומיסוי הכנסות מהשכרה למגורים ולדירות נופש בשנה האחרונה

  לצפייה בהרצאה המוקלטת ובמצגת המקיפה – לחץ כאן

true
דף הביתקטגוריותתמיכה נפשית ופיצויים לניזוקים חרבות ברזל

תמיכה נפשית ופיצויים לניזוקים - "חרבות ברזל"

רמי אריה, עו"ד רו"ח

 |  08.10.2023

תמיכה נפשית ופיצויים לניזוקים עקב
"מלחמת חרבות ברזל"

רמי אריה עו"ד רו"ח

רשות המיסים הודיעה כי היא פתחה מוקד טלפוני לפניות הציבור שניזוק עקב מלחמת חרבות ברזל שיהיה זמין משעה 08:15 ועד 19:00 לבירורים. במקביל הודיע המוסד לביטוח לאומי על מתן סיוע לנפגעי חרדה שיינתן על ידי פסיכולוגים ועובדים סוציאליים. זאת בנוסף לתמיכה וקצבאות להם זכאים נפגעי גוף ונפש לפי חוק ביטוח לאומי לניזוקי מלחמות ופעולות איבה.


מספר הטלפון של מוקד מס רכוש וקרן הפיצויים הוא 4954* (כוכבית 4954).


התמיכה של המוסד לביטוח לאומי תינתן באמצעות עמותות המתמחות במתן תמיכה נפשית כגון: חוסן בדרום וער"ן במרכז הארץ.


ניזוקים עקב פעולות מלחמה ואיבה זכאים לפיצוי מהמדינה, במלוא הנזק הישיר שנגרם להם, לרבות נזק מתמשך עתידי ככל שיש כזה.

בנוסף, באזורים המוגדרים כקווי עימות או יישובי ספר כפי המוגדר בתקנות מס רכוש, זכאים חברות ועסקים לפיצוי בגין נזקים כלכליים ואובדן רווחים עקב סגירת העסק, למרות שהם לא נפגעו באופן ישיר.


ביום 1.1.2022 פרסמה רשות המסים מדריך אשר נועד לסייע לאזרחים במקרים בהם רכושם נפגע בפעולות מלחמה או איבה. המדריך כולל הסברים מי זכאי לפיצויים וכיצד יש לפעול על מנת למצות את הזכויות.


שלבי הטיפול בנזקי רכוש עקב המלחמה הם:


בעת פגיעה ישירה מטילים בעקבות מלחמה

בסמוך לאחר הפגיעה בבית, רכב, עסק או בכל נכס אחר לרבות קלקול של מלאי בעסק, מגיעים אנשי קרן הפיצויים (מס רכוש) ברשות המסים, לאזור אשר נפגע, יחד עם שמאים ומהנדסים. הצוותים עוברים בין הדירות, העסקים או המשרדים שנפגעו כדי לעשות הערכת שווי של הנזקים שנגרמו.


עד הגעת הצוותים ממס רכוש כאמור, אין לפנות ציוד, מלאי, פסולת או כל חפץ זר שנמצא בבית המגורים או בעסק שנפגעו, ללא תיאום מוקדם עם שמאי מטעם קרן הפיצויים. כמו כן, אין לתקן ללא אישור שמאי. כדאי לצלם את הנזק שנדרם מיידית לאחר הפגיעה.


בעת פגיעה בעקבות פעילות איבה או פיגוע, בין היתר, נזק מזריקת אבנים, ירי מנשק קל, בקבוק תבערה, ככל שאנשי קרן הפיצויים לא הגיעו לשטח, על הנפגעים להגיע לאחד ממשרדי מיסוי מקרקעין ומס הכנסה, עם אישור משטרה המאשר כי הנזק שנגרם לרכוש הוא עקב פעולות איבה או פיגוע.

 1. בנזקי מבנה, עובדי קרן הפיצויים יחד עם אנשי מקצוע, יבקרו במקום ויערכו שמאות, חישוב הערך או השווי של המבנה . השמאות תסייע לקביעת הפיצויים הכספיים, כדי לשקם ולתקן את הנזק בעזרת בעלי מקצוע, על פי בחירתכם.
  הנפגעים יכולים לבחור בין שיקום באופן עצמאי, לבין שיקום באמצעות חברות משקמות הפועלות מטעם קרן הפיצויים.

 2. בנזקים לחפצי בית בדירות מגורים, הפיצויים משולמים בהתאם לתקנות, לפי מחירון של סוגי "חפצי בית" וגודל המשפחה עד לתקרות. בכל מקרה, אין זכאות לפיצויים עבור כסף מזומן, צ'קים, תכשיטים, עתיקות וחפצי אומנות שנפגעו באירוע.

 3. בנזקים לכלי רכב, בעלי כלי הרכב יפנו לעובדי קרן הפיצויים במקום, כדי שיעריכו את הנזק. הם יופנו מידית לתיקון הנזק, בכל מוסך שיבחרו, בתנאי שהשמאי מטעם קרן הפיצויים יאשר את התיקון לפני ביצועו.

 4. בנזקים לציוד בעסק, הפיצויים הם ע"פ חוק, בהתאם לשווי השוק של הציוד לפני הפגיעה. בעל העסק יצטרך להוכיח כי התכולה אשר נפגעה שייכת לו.

 5. בנזקים למלאי בעסק, הפיצויים יהיו בהתאם לשווי עלות המלאי אשר נפגע (ללא מע"מ), לאחר הוכחת שייכות המלאי לעסק.


נא שימו לב, כי האמור לעיל מתייחס לנזקים ישירים מטילים, ולא לנזקים עקיפים שנגרמו לחברות ועסקים אשר פעולתם הופסקה או נפגעה עקב המלחמה. אשר יכולים לקבל פיצוי עבור אובדן רווחים לפי תקנות מס רכוש ככל שהם נמצאים בישוב ספר, או לפי תקנות הוראת שעה לתקופת המלחמה אשר בדרך כלל יהיו עדיפות על התקנות הרגילות, אשר יתפרסמו מאוחר יותר לאחר שיאושרו על ידי ועדת הכספים של הכנסת לתקופת המבצע.


הודעה על נזק
- יש להגיש בתוך 14 ימים מיום קרות הנזק.

תביעה לפיצויים - יש להגיש בתוך שלושה חודשים מיום קרות הנזק.


כאשר מדובר בנזקים משמעותיים, מוצע לקבל ייעוץ וייצוג אל מול אנשי מס רכוש וקרן הפיצויים, כדי לעמוד על כל הזכויות המגיעות לניזוק.

ימים עצובים מאד, כל אחד יעשה כמיטב יכולתו לסייע.

למשרדנו ניסיון רב בהגשת תביעות לפיצוי בגין נזקי מלחמה, איבה וקורונה מאז מלחמת לבנון השנייה בשנת 2006 ואח"כ בעוטף עזה, וכן בניהול הליכים משפטיים בפני ועדות הערר. ניזוקים מוזמנים לפנות למשרדו לקבלת הבהרות והמלצות נוספות.

נא אל תהססו לפנות למשרדנו לייעוץ בנושא.

הוסף למועדפים
הקש קוד אימות
 
לא רשומים אירועים לחודש דצמבר
לא רשומים אירועים לחודש ינואר
לא רשומים אירועים לחודש פברואר