• הירשמו לערוץ יוטיוב  שלנו, ותוכלו לקבל עדכונים והתראות, לצפות בין היתר בהרצאות מוקלטות, מצגות, ראיונות לתקשורת ועוד ...

    להצטרפות והרשמה  לחץ כאן

     

     

  • סוגיות מיוחדות בהצהרות הון, הנחיות, טיפים, הוראות, הסברים מפורטים, התא המשפחתי, הלוואות ומתנות ממשפחה/חברים ועוד... 
    להרצאה מוקלטת מלאה – לחץ כאן

  • הרצאה מוקלטת ומצגת מקיפה בנושא פעילות עסקית - עצמאי או חברה ?


    לצפייה – 
    לחץ כאן

  • הרצאה מוקלטת ומצגת מקיפה בנושא מיסוי הכנסות בחו"ל (Relocation),  חידושי פסיקה וחקיקה, הכללים החדשים מיום 1.1.2018

    לצפייה - לחץ כאן

  • המהפכה הגדולה במיסוי הנדל"ן ומיסוי הכנסות מהשכרה למגורים ולדירות נופש בשנה האחרונה

    לצפייה בהרצאה המוקלטת ובמצגת המקיפה – לחץ כאן

true
דף הביתמדורים מקצועייםדיני עבודהקרן גמל, פנסיה, השתלמותהאם חלה חובת הפקדה לגמל בגין דמי מחלה ודמי חופשה

האם חלה חובת הפקדה לגמל בגין דמי מחלה ודמי חופשה?

16.11.2010

האם חלה חובת הפקדה לגמל בגין דמי מחלה ודמי חופשה?

פזית לוי-שחר, עו"ד

הצגת השאלה:

עובד יצא לחופשה שנתית ומספר ימים לאחר תחילת החופשה חלה העובד. המעביד משלם לעובד דמי חופשה ודמי מחלה ושואל האם בגין תשלומים אלה עליו להפקיד לגמל.

עו"ד פזית לוי-שחר משיבה:

על פי סעיף 7 לחוק דמי מחלה, התשל"ו-1976, דין דמי מחלה המשתלמים על ידי המעביד כדין שכר עבודה.

סעיף 17 לחוק חופשה שנתית, התשי"א-1951 קובע, כי דין דמי חופשה כדין שכר עבודה.

מסעיפים אלו עולה אם כן, כי דמי מחלה ודמי חופשה, המשולמים ע"י המעביד, נחשבים כשכר לכל דבר, וככאלה הרי שהם חייבים אף בהפקדות לגמל בשיעורי ההפקדות של המעביד בגין שכרו.

יצוין, כי החובה להפקיד לגמל בתקופת מחלה ובתקופת חופשה שנתית, חלה רק לגבי התקופה בה זכאי העובד לדמי מחלה ולדמי חופשה מהמעביד. עוד יודגש, כי כאשר עובד נמצא במחלה ואינו זכאי לדמי מחלה מהמעביד או כאשר העובד נמצא בחופשה ללא תשלום, בתקופות אלו הרי שלא קיימת חובה על פי חוק להפריש לגמל.

עם זאת, יש לבחון האם חל על הצדדים במקום העבודה הסכם קיבוצי, צו הרחבה, חוזה עבודה אישי או נוהג הקובע זכויות עודפות על המפורט לעיל, יש לנהוג בהתאם להוראה המטיבה עם העובד.

המשיבה – מומחית לדיני עבודה. המחלקה המשפטית "כל עובד", חברת חשבים. לאתר "כל עובד" - http://www.koloved.net

התשובות אינן מהוות תחליף לייעוץ משפטי, ואין המומחים המשיבים או המערכת אחראים לתוצאות השימוש בהן.

הוסף למועדפים

דרוגים

דרג

תגובות גולשים

שלח תגובה
  • יוסי  (17/11/2010 10:14)
    האם גם על פדיון ימי חופשה בזמן סיום יחסי עבודה, המעביד והעובד חייבים להפריש לתנאים סוציאליים, כמו על משכורת רגילה ? לעובד יש רצון אבל האם המעביד חייב ?