• הירשמו לערוץ יוטיוב  שלנו, ותוכלו לקבל עדכונים והתראות, לצפות בין היתר בהרצאות מוקלטות, מצגות, ראיונות לתקשורת ועוד ...

  להצטרפות והרשמה  לחץ כאן

   

   

 • סוגיות מיוחדות בהצהרות הון, הנחיות, טיפים, הוראות, הסברים מפורטים, התא המשפחתי, הלוואות ומתנות ממשפחה/חברים ועוד... 
  להרצאה מוקלטת מלאה – לחץ כאן

 • הרצאה מוקלטת ומצגת מקיפה בנושא פעילות עסקית - עצמאי או חברה ?


  לצפייה – 
  לחץ כאן

 • הרצאה מוקלטת ומצגת מקיפה בנושא מיסוי הכנסות בחו"ל (Relocation),  חידושי פסיקה וחקיקה, הכללים החדשים מיום 1.1.2018

  לצפייה - לחץ כאן

 • המהפכה הגדולה במיסוי הנדל"ן ומיסוי הכנסות מהשכרה למגורים ולדירות נופש בשנה האחרונה

  לצפייה בהרצאה המוקלטת ובמצגת המקיפה – לחץ כאן

true
דף הביתמדורים מקצועייםביטוח לאומיסוגי מבוטחים והכנסות שונותדמי ביטוח על הכנסות מהשכרת דירה למגורים בחו ל

דמי ביטוח על הכנסות מהשכרת דירה למגורים בחו"ל

18.12.2004

תיתכן חבות בדמי ביטוח לאומי על דמי שכירות
מדירת מגורים בחו"ל

א. ש. שואל :

האם תושב ישראל המקבל הכנסות משכר דירה למגורים בחו"ל – פטור מדמי ביטוח לאומי ?

עו"ד רו"ח רמי אריה משיב:

תיקון 76 לחוק הביטוח הלאומי נקבעה הוראה חדשה בתחולה רטרואקטיבית מינואר 2004, לפיה דמי השכרת דירה למגורים לא יחויבו בדמי ביטוח לאומי בתנאים מסוימים. הוראת פטור זו לא חלה על הכנסות מהשכרת דירה למגורים בחו"ל כפי שיובהר להלן.

נזכיר כי לעניין ביטוח לאומי החיוב בדמי ביטוח על הכנסות מהשכרת דירה למגורים בדמי ביטוח חל רק אצל מי שלא עובד כלל, או אצל מי שסך הכנסותיו כשכיר או כעצמאי היו נמוכות מהכנסותיו מכלל הכנסותיו הפסיביות באותה שנה או שוות להן. "הכנסות פסיביות" הנן לרבות, דמי שכירות, דיבידנד, הפרשי הצמדה וריבית משוק ההון וכו'.

בהוראה החדשה נקבע, כי הכנסות מדמי שכירות למגורים יהיו פטורות מדמי ביטוח, ובלבד שמדובר בהכנסות מדמי שכירות למגורים במסלול הפטור ממס עד תקרה הפטורה או במסלול החיוב במס בשיעור 10% על המחזור בלבד.

מכאן כי הוראת הפטור מדמי ביטוח לבוחרים במסלול הפטור ממס הכנסה על השכרה למגורים, קשורה קשר הדוק בהוראת הפטור ממס הכנסה. שכן, גם הפטור מדמי הביטוח יקטן, באופן יחסי, לפי הקטנת הפטור ממס הכנסה על דמי השכירות בשנים 2005 ו- 2006 כאמור, לגבי אלו שיבחרו במסלול הפטור ממס. יש לשים לב, כי הבוחר במסלול הפטור ממס, כאשר הוא חורג מתקרת הפטור, יחויב גם בדמי ביטוח לאומי על הסכום החייב שמעל התקרה הפטורה.

הוראת הפטור מדמי ביטוח לא תחול על הכנסות מהשכרת דירה למגורים בחו"ל. שכן, הפטור על השכרת דירה למגורים לפי חוק הפטור חל רק על דירות בישראל או באזור יהודה ושומרון ואילו סעיף 122 לפקודת מס הכנסה המאפשר מיסוי בשיעור של 10% בלבד על השכרת דירה למגורים חל רק על דירות בישראל.

מכאן, שהכנסות מהשכרת דירת מגורים בחו"ל המתקבלות על ידי תושב ישראל, כמו גם כל נדל"ן אחר בחו"ל, עלולות להיות חייבות בדמי ביטוח לפי חוק הביטוח הלאומי בהתאם לאמור לעיל.

הוסף למועדפים

דרוגים

דרג

תגובות גולשים

שלח תגובה
הקש קוד אימות
 
לא רשומים אירועים לחודש אוקטובר
לא רשומים אירועים לחודש נובמבר
לא רשומים אירועים לחודש דצמבר