• סוגיות מיוחדות בהצהרות הון, הנחיות, טיפים, הוראות, הסברים מפורטים, התא המשפחתי, הלוואות ומתנות ממשפחה/חברים ועוד... 
    להרצאה מוקלטת מלאה – לחץ כאן

  • הרצאה מוקלטת ומצגת מקיפה בנושא פעילות עסקית - עצמאי או חברה ?


    לצפייה – 
    לחץ כאן

  • הרצאה מוקלטת ומצגת מקיפה בנושא מיסוי הכנסות בחו"ל (Relocation),  חידושי פסיקה וחקיקה, הכללים החדשים מיום 1.1.2018

    לצפייה - לחץ כאן

  • המהפכה הגדולה במיסוי הנדל"ן ומיסוי הכנסות מהשכרה למגורים ולדירות נופש בשנה האחרונה

    לצפייה בהרצאה המוקלטת ובמצגת המקיפה – לחץ כאן

true
דף הביתמדורים מקצועייםמס הכנסהמיסוי שווי רכב צמודהצעה לתיקון חישוב שווי שימוש ברכב צמוד

הצעה לתיקון חישוב שווי שימוש ברכב צמוד

רמי אריה, עו"ד רו"ח

 |  03.10.2017

הצעה לתיקון חישוב שווי שימוש ברכב צמוד

רמי אריה, עו"ד רו"ח

ראו הצעתנו לתיקון תחשיב שווי רכב צמוד לעובדים המקבלים רכב ממעסיקם, כאשר עיקר השימוש ברכב הינו לטובת המעביד, ותיקונים נוספים הנדרשים בתקנות הוצאות רכב ותקנות שווי שימוש, כפי שהועברה ביום 1.10.2017 לגב' מירי סביון (רו"ח), משנה למנהל רשות המיסים בישראל וסמנכ"ל בכיר שומה וביקורת ולח"כ הרב משה גפני יו"ר ועדת הכספים של הכנסת בהמשך לישיבת והחלטת הועדה מיום 6.9.2017, כדלהלן:


הוסף למועדפים

דרוגים

דרג

תגובות גולשים

שלח תגובה
  • יבגני  (23/12/2017 20:20)
    הי האם יש התקדמות כלשהי בנושא?
  • בני קיויתי  (22/10/2017 17:56)
    כל המוסיף - גורע. אני אתך רמי, תודה לך על ההירתמות העקבית למען צדק חברתי ומיסויי.
  • יבגני  (10/10/2017 20:35)
    זה לא משנה אם זה רכב חדש או ישן ואם שימוש בו רב או קטן. טובת ההנאה הכלכלית לא גדולה יותר מאשר סה"כ ההוצאות + פחת. זה לא יכול להיות ערך אומדני שנקבע ללא קשר לשימוש בפועל. ולכן שווי בסיס בתקנון צריך להיות שווה לסך הוצאות + פחת, לאחר מכן צריך להחליט כמה לזקוף לעובד: 1. אם רכב הוא בשימוש המעסיק בלבד - אז שווי לעובד הוא 0 2. אם רכב הוא בשימוש עובד בלבד - שווי הוא 100% של שווי בסיס 3. אם רוב השימוש הוא פרטי - אז 2/3 משווי הבסיס 4. אם רוב השימוש הוא של מעסיק - אז 1/3 משווי הבסיס אפשר לעשות חלוקה לפי נסיעות עסקיות / פרטיות בפועל ולכן ההצעה צריכה להיות שילוב של 2 החלקים של הצעה שלכם יחד. גם החלפת שווי שימוש אומדני בתקנון לשווי לפי הוצאות + פחת. וגם קביעת שווי לעובד בפועל לפי שימוש פרטי ברכב ביחס לשווי שהוא לפי הוצאות + פחת. לא מתקנים עוות אחד ע"י עיוות אחר. לא הגיוני לקבוע % משווי שימוש, כאשר שווי שימוש עצמו הוא מעוות
  • יוסף מטלון  (03/10/2017 13:18)
    הייתי מוסיף להצעה כי בכל מקרה השווי לא יעלה על סה"כ הוצאות בפועל + פחת
  • רמי אריה  (04/10/2017 10:08)
    ראה רשום בסעיף 3 לעיל
  • RINA  (03/10/2017 12:46)
    כן.. טוב ! כל כך הרבה שנים הנושא הזה אצלכם בסדר היום, עד שלא יעשו העובדים והמעסיקים מה שעושים היום הנכים, רשות המיסים לא תתנדב להפחית את השווי.. חלום!!
הקש קוד אימות
 
לא רשומים אירועים לחודש אוגוסט
לא רשומים אירועים לחודש אוקטובר