• כדאי לבדוק את השלכות חוק ההתיעלות בתוקף מיום 1.1.2017 - משיכות בעלים, חברות ארנק, דיבידנד מוטב.
    טל' 073-2181818
true
דף הביתמדורים מקצועייםמיסוי מקרקעיןמס רכישהחישוב מס רכישה או מס שבח לגבי דירת קטין

חישוב מס רכישה או מס שבח לגבי דירת קטין

רמי אריה, עו"ד רו"ח

 |  31.01.2018

חישוב מס רכישה או מס שבח לגבי דירת קטין

רמי אריה, עו"ד ורו"ח

כיצד תחושב שומת מס רכישה, או שומת מס שבח, כאשר קטין רוכש זכות במקרקעין ? האם תחשיב המס ייעשה באופן עצמאי ביחס לקטין בלבד ? או שהתחשיב המס ייעשה ביחס להורי הקטין ?

סוגיה זו נדונה בהחלטת מיסוי (מספר 2662/18) אשר פורסמה ביום 18.1.2018 המתייחסת להחלטת מיסוי בנושא תחולת חזקת התא המשפחתי על דירות קטין.

מדובר בקטין אשר ירש כספים מאמו. אביו של הקטין ביקש לרכוש עבורו דירת מגורים, כאשר מימון הרכישה יעשה מכספי הירושה ומכספים שיינתנו כהלוואה מאת האב או ממשכנתא.

הבקשה להחלטת המיסוי הייתה כי דירת הקטין לא תימנה במניין הדירות של התא המשפחתי, הן לעניין החבות במס רכישה, כך שבעת רכישתה יחול שיעור מס של דירה יחידה לפי סעיף 9(ג1א)(2)(א) לחוק מיסוי מקרקעין והן לעניין החבות במס שבח, בעת מכירתה בעתיד.

בהחלטת המיסוי שניתנה נקבע כי בהתאם לחזקת התא המשפחתי הקבועה בחוק, יראו כרוכש/כמוכר אחד את בני הזוג, וילדיהם שטרם מלאו להם 18 שנה, למעט ילדים נשואים, הן לעניין מס שבח והן לעניין מס רכישה.

לכן, דירה אשר נרכשה עבור קטין, תיחשב כדירת התא המשפחתי ותימנה במניין דירותיו לעניין מס שבח ומס רכישה.

זאת מכיוון שהדירה הנרכשת עבור קטין מהווה אפיק להשקעת כספי הקטין ואינה לצורך הבטחת מגורי הקטין (שכן אפוטרופסיו הם המחויבים במדורו). כידוע: דירת השקעה אינה זכאית להקלות מס.

 

הוסף למועדפים

דרוגים

דרג

תגובות גולשים

שלח תגובה
הקש קוד אימות
 
לא רשומים אירועים לחודש יולי
לא רשומים אירועים לחודש אוגוסט
לא רשומים אירועים לחודש ספטמבר